Třebovská škola se propočítala do TV

ZšKostel-prvňáčci.jpg

Vstup do pořadu Dobré ráno bude 8. října 2015 v základní škole na Kostelním náměstí natáčet Česká televize Brno.

K návštěvě školy u kostela inspirovala Českou televizi matematika, říká ředitelka Jaroslava Skácelíková:

Přesněji je to způsob, jak naše škola matematiku vyučuje. Již šestým rokem učíme podle pana profesora Hejného. Daří se nám tak, že většina žáků, kteří vycházeli v červnu 2015 z naší páté třídy a touto metodou výuky matematiky se učili 5 let, označili v anketě matematiku za svůj nejoblíbenější předmět.

Ve školním roce 2012/2013 se žáci paní učitelky Lucie Skácelíkové, paní učitelky Simony Žvátorové, pana učitele Petra Hrdiny a pana učitel Pavla Klecha pustili do projektu Matematika s chutí. Do projektu se zapojilo 98 učitelů z celé ČR. Celkem 2 260 žáků ve 110 třídách navrhlo svůj třídní projekt, na němž celý rok pracovali. Součástí bylo i vstupní testování (září 2012) a výstupní testování (květen 2013), aby každý z žáků mohl vidět své pokroky ve výuce matematiky. Tento projekt na podporu úspěšných učitelů matematiky organizovala skupina podnikatelů kolem pana Zbyňka Frolíka, majitele firmy Linet, která jej i finančně podpořila. Děkuji paní Simoně Weidnerové z Institutu pro sociální a ekonomické analýzy (ISEA), že upozornila pracovníky televize na tento projekt, v němž se sama také angažovala. A děkuji „svým“ učitelům, že dokázali žáky nadchnout pro matematiku a matematický projekt.

Jestliže se redaktorům nejvíce líbily projekty našich žáků a učitelů v konkurenci více jak stovky tříd, musí být velmi dobří – žáci i učitelé. Tak se na 8. října moc těšíme.

Vytvořeno 4.10.2015 19:48:54 | přečteno 510x | ernest