Třebovští pozvali na návštěvu slovenského prezidenta

Celoslovenské myslivecké slavnosti Dni Sv. Huberta se konají v muzeu ve Sv. Antone vždy ve dvou víkendových dnech, začátkem září.

Jsou příležitostí pro přátelské setkávání myslivců i laiků v oboru mysliveckém z celého Slovenska i zahraničí, zábavu, soutěžení a příjemně strávené chvíle v kruhu historie, přírody a kultury.

Tohoto významného svátku se zúčastnila také delegace z Moravské Třebové ve složení -místostarosta města Miloš Izák, radní Zdeněk Stupka a zastupitelé města Hana Horská a Miroslav Krejčí, která přijala pozvání našeho partnerského města Banské Štiavnica. Při této příležitosti místostarosta města Miloš Izák předal osobně pozvání prezidentovi slovenské republiky Ivanu Gašparoviči na 14. ročník mezinárodního festivalu“ Dny slovenské kultury“, které se v Moravské Třebové budou konat ve dnech od 23. – 28. 4. 2009.

Cílem tohoto festivalu je uchovat a posílit již tak velmi dobré vztahy mezi Čechy a Slováky a upevnit přátelství mezi našimi národy. „Pan prezident naše pozvání přijal a byl velmi potěšen. Pokud opravdu budeme moci doufat v jeho návštěvu, jsme jistě schopni program přizpůsobit jeho náročnému programu tak, aby prezidentova přítomnost byla co nejdůstojnější a nejhodnotnější,“ řekl Izák.

Součástí oslav Sv. Huberta je velké množství akcí: ME juniorů ve vábení jelenů a ostatní zvěře, soutěž ve střelbě z historický zbraní, ve střelbě z kuše na terč a zábavný program jako např. Hubertova jízda, házení flinty do žita, ukázky sokolnického umění, hudební a taneční program.

Vytvořeno 5.9.2008 8:22:18 | přečteno 331x | ernest