Třebovští pozvali na návštěvu slovenského prezidenta

Celoslovenské myslivecké slavnosti Dni Sv. Huberta se konají v muzeu ve Sv. Antone vždy ve dvou víkendových dnech, začátkem září. Jsou příležitostí pro přátelské setkávání myslivců i laiků v oboru mysliveckém z celého Slovenska i zahraničí, zábavu, soutěžení a příjemně strávené chvíle v kruhu historie, přírody a kultury.

Tohoto významného svátku se zúčastnil také místostarosta města Moravská Třebová Miloš Izák a zastupitel Miroslav Krejčí, kteří přijali pozvání našeho partnerského města Banská Štiavnica. Při této příležitosti místostarosta Miloš Izák předal osobně pozvání prezidentovi Slovenské republiky Ivanu Gašparoviči na 15. ročník mezinárodního festivalu“ Dny slovenské kultury“, které se v Moravské Třebové budou konat ve dnech od 22. – 26. 4. 2010.

Cílem tohoto festivalu je uchovat a posílit již tak velmi dobré vztahy mezi Čechy a Slováky a upevnit přátelství mezi našimi národy. „Pan prezident naše pozvání přijal a byl velmi potěšen. Pokud opravdu budeme moci doufat v jeho návštěvu, jsme jistě schopni program přizpůsobit jeho náročnému programu tak, aby prezidentova přítomnost byla co nejdůstojnější a nejhodnotnější,“ řekl Miloš Izák a dodal: „V rámci spolupráce našeho města s Banskou Štiavnicí očekáváme od 2. – 4. 10. 2009 příjezd Rady města Banská Štiavnica v čele s primátorem Balžankou. Cílem této návštěvy bude rozvoj další spolupráce mezi oběma městy, včetně již samotné přípravy Dnů slovenské kultury.“

Součástí oslav Sv. Huberta je velké množství akcí: ME juniorů ve vábení jelenů a ostatní zvěře, soutěž ve střelbě z historický zbraní, ve střelbě z kuše na terč a zábavný program jako např. Hubertova jízda, házení flinty do žita, ukázky sokolnického umění, hudební a taneční program.

Vytvořeno 8.9.2009 7:38:05 | přečteno 312x | ernest