Třebovští získali druhou nejvyšší dotaci z Evropských fondů

Hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a starosta města Moravská Třebová Josef Ošťádal podepsali 10. července na městské radnici smlouvu o čerpání evropských dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Druhou nejvyšší dotaci vedení města získalo na Projekt Infrastruktura pro sport a volný čas v Moravské Třebové - 1. etapa.

„Cílem projektu je vytvoření komfortnějšího zázemí pro diváky, pro výkonnostní i rekreační sport, zvýšení kapacity stadionu a rozšíření a zkvalitnění nabídky pro volnočasové aktivity. Občané města se dočkají také lepších provozních podmínek stadionu,“ sdělil místostarosta města Václav Mačát a dodal: „Součástí projektu je vybudování východní tribuny zimního stadionu, sociálního zázemí, parkoviště, fitness centra, sauny a spinning centra. V neposlední řadě se tyto úpravy budou týkat i bezpečnostního opatření, kdy bude zřízen evakuační požární systém s rozhlasem a zlepší se odvětrávání haly pro vyšší bezpečnost návštěvníků i samotného zimního stadionu. Ve druhé etapě bychom chtěli vybudovat travnaté fotbalové hřiště s osvětlením a umělý tenisový kurt s nafukovací halou. “

V současné době jsou ve sportovním areálu 3 fotbalová hřiště, 5 tenisových kurtů, 2 volejbalové kurty, aquapark, hala pro stolní tenis a zimní stadion.

„Je evidentní, že město Moravská Třebová dlouhodobě investuje do sportu a peníze z Evropských fondů vlastně doplňují celou tu škálu předcházejících investic. Vznikl zde unikátní soubor sportovišť, který závidí Moravské Třebové kde kdo. Měl jsem zde řadu hostů, kteří byli opravdu překvapeni, že město takové velikosti má takové sportoviště. Je to druhá nejvyšší dotace, protože celkové náklady jsou 57 mil. korun z toho dotace činní 40 mil. korun. Mně nezbývá než poblahopřát Moravské Třebové k tomu, že její „Projekt“ byl vybrán. Přeji šťastnou ruku při výběru vhodného dodavatele, který stavbu zrealizuje ve výborné kvalitě a včas. Protože jsem také občanem Moravské Třebové, tak je mým přáním, aby byl sportovní areál co nejvíce využíván moravskotřebovskou veřejností,“ řekl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Díky projektu bude stadion využíván celoročně. Město tak vyjde vstříc dalším sportovcům k pořádání turnajů například v in-line hokeji, tenise, beachových sportech, závodech modelů aut, plánovány jsou také kulturní akce. Projekt revitalizuje dané území, doplní stávající sportoviště a rozšíří nabídku volnočasových aktivit. Stavební práce budou zahájeny v listopadu letošního roku a dokončeny v srpnu roku 2010.

Vytvořeno 10.7.2009 14:22:27 | přečteno 340x | ernest