Tříkrálová sbírka 2020

post 940x788 obecne2 96dpi
 Historickým centrem Moravské Třebové projde tuto sobotu 4. ledna 2020 v 8:30 průvod koledníků v čele s třemi králi v kočáře taženém koňmi. Charita Moravská Třebová tímto oficiálně odstartuje letošní Tříkrálovou sbírku, kterou je pořádána na pomoc sociálně slabým lidem v naší zemi.
„Průvod letos pořádáme poprvé. Chtěli bychom touto nevšední událostí upozornit na Tříkrálovou sbírku, která představuje největší projev solidarity mezi lidmi v naší zemi. Do sbírky se totiž každoročně zapojuje přes padesát tisíc dobrovolníků, statisíce, možná milióny dárců, a sbírka pomáhá v celé České republice mnoha sociálním službám a projektům na pomoc nejpotřebnějším lidem,“ říká Petr Matoušek z moravskotřebovské Charity.

Samotný průvod bude zakončen tradičním požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí představený kláštera a administrátor farnosti Moravská Třebová Otec Šebestián na náměstí T. G. Masaryka v 9 hodin.

Průběh Tříkrálového průvodu v sobotu 4. ledna 2020

08.30 Zahájení průvodu Tří králů v kočáře z františkánského kláštera přes Svitavskou ulici, Cihlářovu ulici na náměstí T. G. Masaryka

09.00 Požehnání Otce Šebestiána koledníkům Tříkrálové sbírky na náměstí T. G. Masaryka

09.10 Zahájení Tříkrálové sbírky

Tříkrálový koncert

U příležitosti sbírky pořádá římskokatolická farnost, Františkánský řád s Charitou Moravská Třebová Tříkrálový koncert, který proběhne v klášterním kostele sv. Josefa v Moravské Třebové v neděli 5. ledna 2020 v 15:00 hod. Můžete se těšit na vystoupení Lucie Mičkové, Kateřiny Hlouškové, Lenky Zahradníkové, Moravskotřebovského kvartetu (Ivan Hřebabetzký, Robert Kelnar, Dagmar Jánská, Antonín Havelka), sboru Young Voices a sboru Fermáta pod vedením Petry Burdové.


Vytvořeno 2.1.2020 14:17:27 | přečteno 670x | v.dokoupil