Tříkrálová sbírka pomáhá potřebným

IMG 8563

Více než 450 malých i velkých koledníků přispělo k tomu, že Tříkrálová sbírka 2019 vynesla v obcích region Moravskotřebovska a Jevíčska přes 640 tisíc korun. Většina z těchto prostředků bude využita na přímou pomoc sociálně potřebným rodinám a znevýhodněným občanům. Všem dárcům děkujeme. 

Tříkrálová sbírka proběhla v obcích regionu Moravskotřebovska a Jevíčska již po devatenácté. Celkový výtěžek sbírky v rámci tohoto území činí úctyhodných 641 319 Kč, z čehož 96 472 Kč bylo vybráno přímo v Moravské Třebové. Letos do více jak 50 měst, vesnic a vesniček vyšlo s koledou na rtech 120 skupin koledníků, což je kolem 450 dobrovolníků.

Letošní sbírku ve spolupráci s Římskokatolickou farností Moravská Třebová, Řádem menších bratří Františkánů, Římskokatolickou farností Jevíčko a městem Jevíčko doprovodily dva benefiční koncerty, na kterých vystoupili hudební sbor Fermáta Moravská Třebová, Ivan Hřebabetský, Malá nedělní hudba, multižánrový dechový orchestr Kunštát a Schola Jevíčko.

Výtěžek Tříkrálové sbírky plánuje Charita Moravská Třebová využít na pokračování přímé pomoci potřebným rodinám a občanům z regionu, na podporu nově vznikajícího Komunitního centra O krok dál, na sociální rehabilitaci pro osoby s duševním onemocněním, na pořízení dalších zdravotních pomůcek pro půjčovnu pomůcek a rozvoj dobrovolnictví. S nápady na další využití prostředků ze sbírky se obracejte přímo na pracovníky charity.

Václav Dokoupil, mluvčí města
Vytvořeno 24.1.2019 7:43:12 | přečteno 296x | v.dokoupil