Údržba silnic v centru zájmu

IMG_20140408_154748.JPG

Moderní frézu na úpravu silničních povrchů a další novou technikou potřebnou pro údržbu silničního majetku zakoupenou Správou a údržbou silnic Pardubického kraje z krajského rozpočtu předvedli pracovníci krajského střediska SÚS v úterý 8. dubna na cestmistrovství v Moravské Třebové. Prezentace se zúčastnil i radní Pardubického kraje pro dopravu Jaromír Dušek.

„Správa a údržba silnic Pardubického kraje spravuje 3150 kilometrů silnic II. a III. třídy. Údržba takového množství kilometrů klade vysoké požadavky na techniku. V letošním roce jsme se proto rozhodli investovat do nové techniky na opravy povrchů a údržbu silnic v našem majetku více než 50 milionů korun. Doufám, že výsledky práce nové techniky ocení co nejvíce řidičů v regionu,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Kraj si od nové techniky slibuje zkvalitnění péče o svůj majetek. „Moderní technika zrychlí a usnadní údržbu silnic. Potřebných strojů a technologií se nám ale stále nedostává, proto se Pardubický kraj snaží na žádosti Správy a údržby silnic Pardubického kraje reagovat co nejrychleji a pozitivně,“ řekl při slavnostním zahájení prezentace náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek. V Moravské Třebové silničáři názorně demonstrovali postup při opravě komunikace a využili k tomu právě techniku nakoupenou Pardubickým krajem. „Ukázali jsme sestavu strojů, které pro tuto činnosti potřebujeme. Hosté mohli vidět frézování povrchu vozovky se samosběrem vyfrézovaného materiálu, následně zametení a pokládku asfaltové vrstvy včetně hutnění a dokončení prací pomocí ochranných pásek na krajnicích,“ popsal prezentaci ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec. Na cestmistrovství však vystavili mnohem více strojů, včetně ramenové sekačky trávy, štěpkovače dřevní hmoty či nového traktor-bagru.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje je příspěvkovou organizací kraje. Byla zřízena pro zajišťování správy a údržby silnic II. a III. třídy v majetku Pardubického kraje, částečně zajišťuje i údržbu vybraných silnic I. třídy. Správa a údržba silnic obhospodařuje na 3150 kilometrů silnic, 810 mostů, 51 podjezdů a 1 tunel. Organizace vznikla v roce 2002 a v kraji má zřízeno celkem 15 cestmistrovství.

Text a foto v příloze: EURO P. R. s. r. o.

PřílohaVelikost
ikona souboruDen techniky293.12 KB
Vytvořeno 8.4.2014 17:50:31 | přečteno 872x | ernest