Upozornění občanům

V období od 1. května 2009 do 10. května 2009 na Městském úřadě v Moravské Třebové nebude možné podávat žádosti o vydání e-pasu ani žádosti o vydání cestovního pasu bez strojově čitelných údajů. Dále nebude možné podávat žádosti o provedení změn údajů a zapsání dítěte do cestovního dokladu, provádět kontroly e-pasu po doručení od výrobce a předávat e-pasy.

Nebude možné ani vydávat občanský průkaz na 1 měsíc a podávat žádosti o výpis z informačního systému.

Zároveň nebude v provozu registr vozidel odboru dopravy, tzn. nebude možné provádět žádné změny dat. Nový systém bude v provozu od 11. 5. 2009. Sdělení tiskové mluvčí ministerstva vnitra: Ministerstvo vnitra se omlouvá za případné komplikace, které odstávka systému může přinést. Záměrně využíváme dvou státních svátků a víkendů, aby byl dopad co nejmenší. Reálně se bude jednat pouze o 4 pracovní dny. Přesto žádáme občany, aby si potřebné záležitosti vyřídili buď do 30. dubna nebo až po 11. květnu 2009.

V informačním systému evidence obyvatel, informačním systému evidence občanských průkazů, informačním systému cestovních dokladů a v registrech silničních vozidel je v souvislosti s rozvojem eGovernmentu připravována zásadní technologická změna, která je dle Ministerstva vnitra ČR nutná pro připravované zprovoznění systému základních registrů od 1. července 2010. Tato změna je nezbytná pro dosažení vyšší kvality ministerstvem vnitra zpracovávaných osobních údajů. Nový informační systém také zajistí vyšší úroveň ochrany osobních údajů.

Děkujeme za pochopení. Odbor vnitřních věcí MěÚ Moravská Třebová, Jana Malíková ředitelka odboru a tisková mluvčí Ministerstva vnitra ČR

Vytvořeno 22.4.2009 11:07:52 | přečteno 415x | ernest