V Moravské Třebové využívají 3D tiskárnu k výrobě ochranných pomůcek

3fc31d39c1d82ab3f52c46ac49c9ef25
Do komunitního projektu s názvem Tiskne celé Svitavsko se zapojují první firmy i školy z Moravské Třebové. Cílem iniciativy je propojit majitele 3D tiskáren, organizace, firmy i soukromé osoby za účelem tisku ochranných štítů určených primárně pro nemocnice a zdravotnická zařízení v okrese v souvislosti s epidemií COVID-19.
Do projektu Tiskne celé Svitavsko se již zapojila moravskotřebovská společnost DGF a.s., která na jejich 3D tiskárně vyrábí ochranné obličejové štíty pro nemocnice v okresu Svitavy.  Moderní technologie využívají také v Gymnáziu a Letecké střední odborné škole Moravská Třebová a II. ZŠ Palackého. I naše škola se snaží v této nelehké situaci pomáhat. S naší novou 3D tiskárnou jsme se zapojili do projektu Tiskne celé Svitavsko. Do dnešního dne jsme vytvořili více než 30 ochranných štítů, uvedl pedagog Petr Felner z II. ZŠ Palackého. 

„Vítáme aktivitu místních firem i škol. Věříme, že se brzy zapojí i další. Případní zájemci o tisk se mohou s žádostí o finanční podporu na úhradu materiálu obrátit také na město Moravská Třebová. Podmínkou je následná dodávka vyrobených ochranných pomůcek do oraganizací a subjektů na území města. Rád bych ocenil také aktivitu pedagogů a studentů našeho gymnázia, kteří na své 3D tiskárně vyrábí kromě ochranných štítů také zakladače okrajů stuh. Ty mohou následně využít dobrovolníci pro výrobu roušek na obličej. Děkuji také všem ostatním, kteří nám nezištně pomáhají zvládat toto těžké období,“ uvádí místostarosta Miloš Mička.

Každý se do projektu Tiskne celé Svitavsko může zapojit ZDE. Organizátoři po domluvě dodají zdarma filament i plexi fólie a pomohou s distribucí.

Pokud jste zdravotník, kteří shánějí ochranné štíty ZDE

Chcete projekt podpořit nákupem náplní do tiskáren nebo jiným způsobem? Více informací ZDE


Vytvořeno 31.3.2020 10:37:22 | přečteno 946x | v.dokoupil