V Moravské Třebové začínají Dny zdraví

Zdravé město Moravská Třebová se od 4. do 17. října připojuje ke Dnům zdraví 2009. Tato akce se v Moravské Třebové uskuteční popáté, v České republice se koná již 14. rokem. Pro veřejnost jsou v rámci tohoto projektu připraveny různé sportovní aktivity, přednášky i výstavy a soutěže.

Po celý týden od 5. – 9. října bude v lékárně Hippokrates na nám. T. G. Masaryka pro zájemce uskutečněna ochutnávka bylinných a ovocných čajů. Od 4. – 17. října je připravena v Městské knihovně výstava vybrané literatury k tématu zdravý životní styl, sport, relaxace, hygiena, zdraví apod..

Hlavní den Dnů zdraví proběhne ve středu 7. října na náměstí. „Návštěvníci si mohou od 9.00 hodin vyzkoušet simulátor nárazu, díky němuž chceme upozornit občany na důležitost používání bezpečnostních pásů k ochraně vlastního zdraví. Představí se také Hasičský záchranný sbor Moravská Třebová, Policie ČR a Městská policie Moravská Třebová se svojí technikou a zásahovými vozi nebo Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, která zájemcům představí sanitní vůz,“ informuje koordinátorka Zdravého města Moravská Třebová Zdeňka Motlová a dodala: „Ve 13.30 hodin proběhne přímá ukázka zásahu jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému při havárii vozidla.“ Dnů zdraví se aktivně účastní i moravskotřebovské školy. Integrovaná střední škola Moravská Třebová připraví ve vestibulu radnice ochutnávku zdravé výživy spojenou s propagací zdravého životního stylu. Speciální škola připravila pro rodiče s žáky školy akci „Vaříme zdravě s rodiči“ s cílem informovat zajímavou formou rodiče i děti o zdravé výživě.

V sobotu 10. října se koná nejen pro turisty pěší výlet „Po stezkách Moravského krasu“ z Blanska přes Máchův pomník a Nový hrad, který připravil místní klub turistů.

Ve velkém sále Základní umělecké školy se od soboty do neděle bude konat výstava ovoce a zeleniny s vyhodnocením soutěže „Rozkvetlé město Moravská Třebová“.

Ve středu 14. října od 16.00 hodin zve horolezecký oddíl všechny milovníky tohoto sportu na umělou lezeckou stěnu v tělocvičně Základní školy Palackého. Ukázky a možnost vyzkoušet si horolezení s instruktorem. Zdravá odměna pro každého lezce.

V pátek 16. října připravilo Občanské sdružení Duhový labyrint pro zájemce ukázku relaxačního cvičení s prvky čchi kung, jógy a meditace. Od 18.30 hodin v tělocvičně Základní školy na ul. ČSA .

Poslední den Dnů zdraví 17. října je věnován semináři afrického tance s lektorkou Kadri Habibah, který se koná v 15.30 hod. ve velké tělocvičně Základní školy na ul. ČSA. Pro děti jsou připraveny od 9.00 hodin běžecké závody „Memoriál Jarky Vojířové“, který je pravidelně pořádán Domem dětí a mládeže v Moravské Třebové.

Cílem Dnů zdraví je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě.

Vytvořeno 5.10.2009 11:07:01 | přečteno 431x | ernest