V Tříkrálové sbírce se vybralo přes 138 tisíc korun

IMG 4881
V době od 3. 1. do 13. 1. proběhla v obcích regionu Moravskotřebovsko a Jevíčsko, a potřetí také na území Velkých Opatovic a přilehlých obcí, opět Tříkrálová sbírka. Přímo v Moravské Třebové obyvatelé přispěli celkem částkou 138 823 Kč. 

Do více jak 50 měst, vesnic a vesniček vyšlo s koledou na rtech celkem 171 skupinek, což je přes 550 koledníků. Celkový výnos sbírky v rámci zmíněného území činí částku 737 149 Kč, což je o 95 830 Kč více, než v loňském roce. Přímo v Moravské Třebové koledníci od dárců obdrželi 138 823 Kč. Jde tak o nejvyšší výtěžek v historii pořádání Tříkrálové sbírky. Srdečné poděkování patří všem štědrým dárcům, kteří projevili svou důvěru.

Sbírka má dvě roviny.  Tou první je nést radostnou zvěst a požehnání do domácností, tou druhou je šíření solidarity s lidmi v nouzi. Všem koledníkům, dospělým i dětem, patří velké poděkování. Letošní sbírku ve spolupráci s Římskokatolickou farností Moravská Třebová, Řádem menších bratří Františkánů, Římskokatolickou farností Jevíčko a městem Jevíčko opět doprovodily dva koncerty, na kterých vystoupili Kateřina Hloušková, Lenka Zahradníková, Lucie Mičková, Moravskotřebovský kvartet (Ivan Hřebabetzký, Robert Kelnar, Dagmar Jánská, Antonín Havelka), sbor Young Voices a sbor Fermáta pod vedením Petry Burdové a Velký dechový orchestr ZUŠ Letovice pod vedením pana dirigenta Petra Křivinky.

Výtěžek z Tříkrálové sbírky plánujeme použít na pokračování přímé pomoci potřebným rodinám a občanům z regionu, na pořízení zdravotních pomůcek pro půjčovnu zdravotních pomůcek a na další rozvoj dobrovolnického centra.
Petr Matoušek, Charita Moravská Třebová
Vytvořeno 17.1.2020 15:20:48 | přečteno 286x | v.dokoupil