Vojenští a letečtí přidělenci navštívili Moravskou Třebovou

Vojenští a letečtí přidělenci v České republice z Francie, Itálie, Velké Británie a Španělska přijeli 10. března na jednání s vedením vojenské střední školy v Moravské Třebové, kde diskutovali možnosti výměnných pobytů pro studenty, učitele nebo lektory.

Součástí jejich programu bylo také přijetí na moravskotřebovské radnici, kde je uvítali místostarostové města Miloš Izák a Václav Mačát.

Delegace si prohlédla prostory renesanční radnice a seznámila se s historii a vývojem Moravské Třebové. Poté následovala krátká prezentace současného stavu města. Diskutovali s místostarosty o nezaměstnanosti, politice, průmyslu, školství, cestovním ruchu a investičních plánech.

„Střední vojenská škola je pro naše město velkým přínosem. Přiláká do Moravské Třebové mladé lidi z různých koutů republiky, u kterých je reálná možnost, že zde zůstanou a omladí populaci ve městě. Dále zaměstnává velký počet lidí, což je v dnešní době ekonomické krize dosti významné. Pokud bude moc naše město nějak podpořit vojenskou školu ve výměnných pobytech žáků v cizích zemích rádi jim s touto aktivitou pomůžeme,“ řekl na závěr místostarosta města Václav Mačát.

Vytvořeno 10.3.2010 16:38:36 | přečteno 329x | ernest