Volby do zastupitelstev obcí a volby do Senátu Parlamentu České republiky 2018

volby
Termín voleb do zastupitelstev obcí vyhlásil prezident republiky na dny 5. a 6. října 2018. Souběžně se budou v tomto termínu konat také volby do 1/3 Senátu Parlamentu České republiky, případné druhé kolo voleb do Senátu PČR se uskuteční 12. a 13. října 2018.
Město Moravská Třebová jako obec s rozšířenou působností vystupuje ve volbách do zastupitelstev obcí jako registrační úřad při podávání, kontrole a registraci kandidátních listin pro 21 obcí svého správního obvodu (Bezděčí u Trnávky, Borušov, Dětřichov u M. Třebové, Dlouhá Loučka, Gruna, Janůvky, Koruna, Křenov, Kunčina, Linhartice, Malíkov, Městečko Trnávka, Mladějov na Moravě, Moravská Třebová, Radkov, Rozstání, Rychnov na Moravě, Staré Město, Třebařov, Útěchov, Vranová Lhota).

V přesně stanovených termínech proběhlo podávání kandidátních listin, registračnímu úřadu bylo celkem podáno 123 kandidátních listin, ve kterých je 565 kandidátů. V Moravské Třebové bylo podáno celkem 10 kandidátních listin.

Do 18. srpna 2018 vydá registrační úřad rozhodnutí o registraci podaných kandidátních listin a následně proběhne losování pořadových čísel volebních stran na hlasovacím lístku.

Český statistický úřad průběžně plní databázi všech volebních stran a kandidátů včetně vylosovaných pořadových čísel do své databáze a od 22. srpna 2018 od 16:00 hod. budou tyto informace přístupné všem voličům na stránkách www.volby.cz.

Další informace k organizaci voleb a činnosti registračního úřadu najdete na stránkách města v části Volby 2018 https://www.moravskatrebova.cz/cs/radnice/volby-2018.html. Jsou zde zveřejněny dokumenty vydané městem a registračním úřadem včetně seznamu osob, které zajišťují registraci kandidátních listin, podrobný harmonogram úkolů a lhůt pro volby do zastupitelstev obcí a Senátu PČR ad. Informace jsou průběžně aktualizovány a doplňovány.

Pavel Šafařík, vedoucí odboru vnitřních věcí

Vytvořeno 10.8.2018 12:27:25 | přečteno 563x | v.dokoupil