Vybojovaná sanitka už pomáhá

Moravskotřebovští se dočkali. Od 2. června mají pro svůj region novou sanitku. Moravská Třebová se tak stala prvním městem v kraji, kde doprovodnou sanitku dostali. Slavnostní křest proběhne ve čtvrtek 5. června ve 14 hodin na nám. T. G. Masaryka.

Nové osobní auto Škoda Octavia Combi s plnou výbavou jako ve velké sanitce si zájemci budou moci sami prohlédnout. Vůz představí občanům města generální ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Marek Obrtel.

„Víme, že si Moravská Třebová zaslouží mimořádnou pozornost. Zvláště proto, že Olomouc ani Brno není prozatím nakloněna pro spolupráci a ochota vyjet záchrannému vozidlu z Moravské Třebové alespoň na půl cesty byla minimální. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli doprovodnou sanitku umístit sem, a ne do Vysokého Mýta,“ sdělil Obrtel.

Faktem ale zůstává, že osobní automobil nemá lehátko a na dvě sanitky zůstane jeden lékař. V takzvané malé sanitce totiž bude jezdit lékař a záchranář, zatímco ve velké jenom řidič a záchranář. Rozhodnutí, kam jaké vozidlo pojede, bude na úsudku kvalifikované zdravotní sestry.

„I přesto jsem velmi rádi, že nám Pardubický kraj vyšel vstříc a sanitku nám přidělil. Zrušením akutní lůžkové péče a druhého záložního vozu rychlé záchranné pomoci vedlo k velké nespokojenosti občanů a k zhoršení zdravotní péče. Myslím si, že nové doprovodné vozidlo splní naše očekávání a bude plně využíváno,“ říká starosta města Moravská Třebová Josef Ošťádal.

Region Moravskotřebovska a Jevíčska leží v jihovýchodní části okresu Svitavy, náleží k povodí řeky Moravy a zaujímá plochu téměř 420 km2 na které ve dvou dominantních městech a jedenatřiceti obcích žije téměř 28 tisíc obyvatel.

Vytvořeno 2.6.2008 15:40:11 | přečteno 418x | ernest