Vyhodnocení Krajské olympiády dětí a mládeže na zámku.

Moravská Třebová hostí šestý ročník krajské olympiády mládeže Pardubického kraje a čtvrtý ročník atletického čtyřboje. Slavnostní vyhodnocení a předání cen proběhlo 23. září na zámku v koncertním sále základní umělecké školy.

“Je to poprvé v historii olympiády, kdy se výsledky vyhlašují jinde než v Pardubicích. Jsem proto velmi rád, že to mohlo být právě u nás v Moravské Třebové,“ říká spokojeně starosta města Josef Ošťádal.

Krajské olympiády se zúčastnilo čtyřicet sedm základních škol a dvacet devět středních škol. Do regionální olympiády se zapojily čtyři města – Pardubice, Ústí nad Orlicí, Svitavy a Chrudim. Celkem bylo dvanáct a půl tisíc závodníků. V letošním roce se na prvním místě umístili s počtem dvě stě šedesáti bodů sportovci ze Svitavského regionu. Nechali tak za sebou s rozdílem čtrnácti bodů Pardubice, které se umístily na místě druhém.

„Máme radost, kolik je na Pardubicku sportovců, kteří sahají na tituly a medaile jak v Evropě i doma v České republice, ale vlastně i ve světě. To dává naší práci smysl a poděkování v tomto patří všem, kteří pro sport mládeže vytvářejí podmínky, ale i trenérům,“ sdělil Čihák

Na olympiádě se soutěží ve třinácti sportech. Patří mezi ně např. již zmiňovaný atletický čtyřboj, florbal, hokejbal nebo plavání. „Jsem dost pyšný na to, že se nám Olympiáda dětí a mládeže podařila rozjet v tolika sportech. Před ostatními regiony jsem v počátcích získali náskok, ale konkurence nikdy nespí,“ říká Čihák a dodal: „ Jsem rád i zato, že se nám podařil zorganizovat oblíbený atletický čtyřboj pro 1. – 5. třídy. Zde se vybírají talenti pro sportovní třídy a sportovní kluby.“

Na stupních vítězů se hned několikrát také umístili žáci ze Základní školy Palackého, Gymnázia a vojenské školy.

Součástí slavnostního ceremoniálu bylo také umělecké vystoupení žáků a učitelů základní umělecké školy. Ocenění se dostalo i starostům a místostarostům měst za významnou podporu při pořádání olympiády a organizátorům Pardubického krajského sdružení.

Vytvořeno 23.9.2008 13:59:09 | přečteno 349x | ernest