Výstavba nemocnice následné péče byla zahájena

Vizualizace NNP MT

Historicky největší investice Pardubického kraje v Moravské Třebové, kterou je stavba moderní nemocníce následné péče včetně výjezdové základny krajských záchranářů, byla zahájena předáním staveniště stavební firmě. Stavba by měla být podle stávajících předpokladů dokončena s koncem roku 2021.

„Původně jsme předpokládali začátek stavby ještě v průběhu srpna, ale vzhledem k zákonným lhůtám ve výběrovém řízení začínáme stavět nyní. Po třech letech debat a dohad je to pro celé město jasný signál, že nemocnice bude. Jedná se o největší investici Pardubického kraje v Moravské Třebové. Nová budova by se měla stát jednou z nejmodernějších nemocnic následné péče v republice. Kromě moderní nemocnice následné péče s 90 lůžky řešíme stavbou také výjezdové stanoviště našich záchranářů,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Výrazná změna čeká pacienty, ale i personál. „Stávající prostory lůžkové části nemocnice po celou dobu existence krajů nebyly v majetku kraje, proto do nich kraj dosud nemohl investovat, jak by bylo potřeba. Jsem přesvědčen, že nyní se podaří vše skokově napravit. Investice do moderního zázemí nemocnice je tedy jasnou zprávou nejen o perspektivách tohoto lůžkového zdravotnického zařízení, ale výrazně zvýší také atraktivitu pracovního prostředí a tím jistě usnadní žádoucí stabilizaci zdravotnického personálu, a to je všude v ČR to nejtěžší. Dobré také připomenout, že ze zahájení této stavby se mohou těšit také naši krajští záchranáři, kteří si vzhledem ke svému náročnému povolání a poslání zde také zaslouží odpovídající zázemí,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. „ V rámci této stavby je vysoutěžená cena 214 milionů korun bez DPH, což je o 20 milionu nižší částka, než byla předpokládaná hodnota. Délka realizace stavby je 395 dnů,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Vytvořeno 15.9.2020 16:07:13 - aktualizováno 25.9.2020 13:51:54 | přečteno 873x | v.dokoupil