Výstavba nové budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové bude zahájena v srpnu

nemocnice

Rada Pardubického kraje rozhodla o výběru dodavatele stavby nového objektu Nemocnice následné péče v Moravské Třebové včetně výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Předpokládaný termín předání staveniště je 17. srpna. Dle předpokladů by stavba měla být dokončena na konci roku 2021.

Oproti předpokládané hodnotě 283 milionů korun včetně daně, je vítězná nabídka o 43 milionů korun nižší. Stavba by měla být dokončena do 395 dní od předání staveniště. Výběrového řízení se zúčastnilo 11 dodavatelů.

„Výběr dodavatele stavby je jednoznačným důkazem, že ještě letos začneme stavět. Shodou okolností se nám v minulém týdnu naskytla obrovská možnost, a to získat na tuto stavbu finanční prostředky z Evropské unie a Moravská Třebová je po centrálních příjmech v Pardubicích a Ústí nad Orlicí třetí prioritou v pořadí. O tom, že se pro region jedná o velmi důležitou a zajímavou stavbu svědčí také zájem 11 dodavatelů, kteří se přihlásili do výběrového řízení,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nejvýhodnější nabídka je o 43 milionů korun nižší, než předpokládaná hodnota a činí 240 milionů korun včetně daně. Zároveň se dodavatel zavázal stavbu zrealizovat za 395 dní od převzetí staveniště. Dokončení stavby tak předpokládáme na podzim příštího roku,“ řekl hejtman Netolický.

Nová budova by měla podle radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra stát jednou z nejmodernějších nemocnic následné péče v republice. „Jednání byla vzhledem k majetkoprávním záležitostem a nastavení vztahů uvnitř nemocnice velmi složitá a jsem rád, že se nyní dostáváme ke stavbě samotné. Kromě moderní nemocnice následné péče s 90 lůžky řešíme stavbou také výjezdové stanoviště našich záchranářů,“ řekl krajský radní Ladislav Valtr.

Podle náměstka hejtmana Romana Línka, který je v krajské radě zodpovědný za kulturu, majetek a investice, by mělo k předání staveniště dojít ještě v průběhu letních prázdnin. „Staveniště bude předáno zhotoviteli do 14 dnů od písemné výzvy. Předpokládaný termín předání staveniště je 17. srpna a pevně věřím, že se vše podaří. Samotné stavební práce by měly být následně zahájeny nejpozději do deseti dnů od předání a převzetí staveniště. Pokud tedy vše půjde dle harmonogramu, tak by a podzim příštího roku měla být dokončena stavební část a do konce roku 2021 bychom chtěli celou stavbu uvést do provozu,“ řekl Roman Línek.

Vytvořeno 14.7.2020 16:01:05 | přečteno 1586x | v.dokoupil