Výstavba singletracků pod Pastýřkou pokračuje

singletrack
Projekt Na hranici na hraně spolufinancovaný z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko se dostává do další fáze realizace. Trasa singletracků nově povede také v areálu Knížecí louky, kde bude napojena na stávající komunikace u parkoviště pod zámkem a poblíž objektu autoškoly.
„Aktuálně probíhají terénní úpravy v lokalitě Čertova rokle, kde dochází k sejmutí zeminy o hloubce cca 15 cm. Během dubna se do takto připravených úseků začne navážet štěrková vrstva. Nový Bike resort Moravská Třebová už na podzim roku 2021 nabídne sportovcům i široké veřejnosti nové singletracky pod Pastýřkou a pumptrack na Knížecí louce. V našem městě mají lidé přírodu a sport jako na dlani. Z historického centra je to jen pár minut chůze na Knížecí louku, která na jednom místě nabízí sportovní vyžití i relax v přilehlém biocentru. Na toto unikátní spojení výborně naváže i plánovaný Bike resort, který bude atraktivní jak pro turisty z okolí, tak pro místní sportovní nadšence,“ vysvětluje starosta Miloš Mička.

Za výstavbu 13 km nových singletracků (jendostopých stezek pro horská kola) v hodnotě 8 mil. Kč bez DPH zodpovídá společnost BO CO, spol. s r. o. Zábavnou cvičnou dráhu pro horská kola (pumptrack) o déle 255 metrů bude v celkové hodnotě 1,4 mil. Kč bez DPH stavět firma JDR .CZ s.r.o. z České Třebové. Oba dodavatelé mají zkušenosti se stavbami tohoto druhu a dle smluvní dokumentace hotové dílo předají do konce prázdnin 2021. Výstavba singletracků i pumptracku je z 90 % finančně podpořena z dotačního programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Jedná se o mezinárodní projekt, ve kterém je město Moravská Třebová nositelem projektu a hlavním garantem. Mezi partnery se řadí obec Dolní Morava, kde vznikne adrenalinová překážková dráha a polská obec Gmina Bystrzyca Klodzka, kde vyrostou dva areály singletracků v Góra Parkova a Petla Stronie. Moravská Třebová díky přeshraničnímu projektu Na hranici na hraně získá pozornost nejen místních sportovních nadšenců, ale i návštěvníků a turistů. Zároveň rozšíří stávající nabídku sportovních aktivit.

logo singltrack


Vytvořeno 19.3.2021 15:28:11 | přečteno 666x | v.dokoupil