Výstavy fotofestivalu můžete navštěvovat po celém městě

Youngfoto2017

Osmnáctý ročník fotofestivalu, avšak první ročník Fotofestivalu Rudolfa Zukala začal ve druhém květnovém víkendu. Potrvá do konce letních prázdnin.

Zakladatelem fotopřehlídky ceněné mezi amatéry, i profesionály fotografie, byl dlouholetý třebovský občan Rudolf Zukal, jehož jméno fotofestival letos dostal. Osmnáctý ročník setkání fotografů a jejich příznivců byl zahájen v neděli 14. května a potrvá do 30. 8. 2017. Jak je zvykem, výstavy děl, které letos jejich tvůrci do Třebové zaslali, či přivezli, jsou rozmístěny po celém městě. Čtyři kolekce si můžete prohlédnout v muzeu, další pak v budovách sociálních služeb, úřadu práce, v Pizza Caffé v Cihlářově ulici, na radnici na náměstí TGM, na zámku a v budově městského úřadu v Olomoucké ulici.

Součástí slavnostního zahájení fotofestivalu bylo ocenění mladých, kteří obeslali soutěž pro základní a střední školy a ZUŠ nazvanou Youngfoto. Tu začaly Kulturní služby Moravská Třebová organizovat v roce 2015 a ve třetím ročníku se jí letos zúčastnilo více než sto žáků a studentů. Z jejich ocenění pochází hlavní foto aktuality. Na foto v příloze vzadu vlevo třebovský kameraman Petr Koblovský, který se letošního fotofestivalu zúčastnil coby lektor přednášky a který připravil hlavní cenu pro vítězku Youngfota - účast na profesionálním filmovém natáčení.

ikona souboruFotoF2017

Vytvořeno 15.5.2017 8:41:30 | přečteno 352x | dagmar.zouharova