Žáci základních škol soutěžili v právních znalostech

Moravskotřebovští strážníci připravili pro žáky osmých a devátých tříd základních škol v rámci prevence kriminality soutěž „Právo pro každý den“, která se konala 18. května.

Strážníci soutěž v Moravské Třebové uspořádali poprvé. „Cílem je dostat do podvědomí Žáci základních škol soutěžili v právních znalostech

Strážníci soutěž v Moravské Třebové uspořádali poprvé. „Cílem je dostat do podvědomí dětí základní právní znalosti a zejména to, aby si děti uvědomily, že ze zákona nevyplývají pouze práva občanů, ale také povinnosti,“in­formoval velitel Městské policie Moravská Třebová Karel Bláha.

Děti ze Základní školy Čs. armády a Palackého měly za úkol odpovědět na dvacet písemných otázek z oblasti trestního a rodinného práva a dalších právních norem. Dále musely vyhodnotit tři ukázky ze záznamu kamerového systému městské policie, z kterých posuzovaly, zda se jedná či nejedná o dopraní přestupek nebo trestný čin. Úkolem poslední částí bylo odpovědět na osm otázek ze stejné oblasti jako v písemné části.

„Žáci prokázali výborné znalosti. Byl jsem velmi mile překvapen. Zvítězit však může jenom jeden. Vítězem prvního ročníku soutěže „Právo pro každý den“ se stalo družstvo Základní školy Palackého, které si odneslo pohár a cyklistické přilby. Druhé družstvo pak dostalo upomínkové předměty města Moravská Třebová,“ řekl Karel Bláha. Městská policie plánuje pro příští roky soutěž rozšířit i mezi žáky ze škol regionu Moravskotřebovsko a Jevíčsko.

Vytvořeno 18.5.2010 12:53:27 | přečteno 389x | ernest