Zajděte v neděli zadarmo k alchymistovi

Laboratoř

Zdarma do vybraných expozic zámku se lze podívat ještě i v další neděli, 16. září, v rámci Dnů evropského dědictví. Tentokrát správa zámku zpřístupní Alchymistickou laboratoř mistra Bonaciny.

Dny evropského dědictví 2012

V rámci letošních Dnů evropského dědictví nabízí zámek Moravská Třebová vstupy zdarma do expozic:

Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny – v neděli 16. září

Prohlídky začínají v 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30 a 15:30, vzhledem k omezeným kapacitám jednotlivých prohlídek je nutné si vstupenky vyzvednout v pokladně.

O expozici:

Interaktivní a multimediální expozice Vás zavede do laboratoře Mistra Bonaciny, astrologa, alchymisty a dvorního lékaře Ladislava Velena ze Žerotína. Laboratoří Vás provedou tajemní alchymistovi pomocníci a když se na Vás usměje štěstí, získáte elixír věčného mládí. Seznámíte se s nástroji praktické alchymie – křivulemi, alembiky, athanory, dózami, tavicí pecí a podobně. Na vlastní oči uvidíte strážce alchymistovy laboratoře – Golema, zažijete magické alchymistické pokusy, nahlédnete do Žerotínova horoskopu a rozpoznáte bohatou alchymistickou symbolikou. Expozice dále přibližuje život výrazné osobnosti Ladislava Velena ze Žerotína, který ve městě žil od roku 1600 do roku 1621, zval ke svému dvoru spoustu umělců a vědců. Spolu se svým osobním lékařem M. E. Bonacinou se zabýval alchymií a astrologií. Bonacina je rovněž autorem alchymistického spisu, který věnoval Žerotínovi.

http://www.zamekmoravskatrebova.cz/index.php?…

PřílohaVelikost
ikona souboruDny evropského dědictví 2012178.5 KB
Vytvořeno 12.9.2012 13:30:09 | přečteno 447x | ernest