Závod míru nejmladších 2019

zmn
V pátek 3. května opět zavítá více než 160 mladých cyklistů z třinácti zemí do Moravské Třebové, aby se postavili na start první etapy 43. ročníku mezinárodního závodu. Z důvodu bezpečnosti závodníků bude trasa závodu v době od 8:00 do 12:00 uzavřena. Děkujeme za pochopení.  
Slavnostní zahájení s představením cyklistů proběhne na náměstí v pátek 3. května v 9:45 hodin. Po zahájení starostou města bude v 10:00 hodin proveden start prvního závodníka na trať prologu ulicemi Cihlářova, Brněnská, Gorazdova, Jevíčská na křižovatku s ulicí Jánskou a zpět na Jevíčskou a Bránskou do cíle na náměstí T. G. Masaryka před poštou. Pořadatelé se obrací na občany bydlící na trase závodu a provozovatele obchodů, aby zde v této době neparkovali auta a zásobování obchodů si zajistili mimo dobu uzavírky.

V době od 8:00 do 12:00 hodin bude trasa závodu pro ostatní provoz uzavřena. Věříme, že i Vy tak přispějete k bezpečnosti cyklistů. Více informací o závodě, doplňkovém programu, diváckém peletonu, závodu dětí, soutěžích, video live na stránkách závodu www.tjcykloklubjevicko.cz. Závodníci musí ve třech dnech podstoupit souboj s časem, vlastními silami i odlišnou povahou jednotlivých etap. Závod bude zakončen tradičně časovkou s cílem v Jevíčku. „Závodem si také připomínáme památku jeho zakladatele Zdeňka Sendlera, který s myšlenkou přišel již v roce 1977.

mapa


Václav Dokoupil, mluvčí města
Vytvořeno 29.4.2019 16:56:23 | přečteno 948x | v.dokoupil