Zdarma na zámek a po stopách morové epidemie

Vstupné zdarma na zámek, vernisáž fotografií, vlastivědné odpoledne o morové epidemii v Moravské Třebové a pokoření rekordu dvacetičtyřhodinového výstupu na rozhlednu Pastýřka. To vše můžete zažít o víkendu 10. až 12. září v Moravské Třebové v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.

V sobotu 11. září bude pro návštěvníky zámku zdarma otevřena Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny, kde ochutnají tajemný elixír života a lásky nebo nahlédnou do kamene mudrců. „V neděli bude navíc zdarma otevřena expozice Poklady Moravské Třebové a Jak se žilo na venkově. Lidé poznají každodenní život našich předků žijících na venkově v našem regionu,“ sdělil ředitel Kulturních služeb města Jindřich Kos.

Historii morové epidemie a moravskotřebovského zdravotnictví na počátku osmnáctého století v rámci vlastivědného odpoledne přiblíží zájemcům v pátek 10. září v 16.30 hodin vedoucí městského muzea a historička Jana Martínková společně s Miroslavem Kužílkem. Akce se koná v sále Sociálních služeb města Moravská Třebová. Nejen pro milovníky Moravské Třebové připravila Komise památkové péče v pátek 10. září od 15.30 hodin v kapli františkánského kostela vernisáž výstavy fotografií přihlášených do soutěže „Moravská Třebová jak ji neznáme“.

Pro adrenalinové nadšence je připravena akce „Čtyřiadvaceti­hodinový výstup na Pastýřku“, kde se pokusí vytvořit rekord roku 2010. „ Jedná se o nepřetržitý výstup po schodech po dobu 24 hodin. Termín a začátek je stanoven na 10. září v 15.00 hodin, konec pak bude 11. září v 15.00 hodin,“ uvedl na závěr hlavní organizátor akce Miroslav Muselík.

Vytvořeno 2.9.2010 12:42:12 | přečteno 376x | ernest