Zkuste to i Vy jinak - Evropský týden mobility 16. - 22. 9. 2009

I letos se moravskotřebovští zapojí do Evropského týdne mobility, který se koná v celé Evropě. Hlavním tématem letošního roku je „Naše město – naše klima“. Od poloviny září se občané města mohou zapojit do různých doprovodných akcí.

„Pro starší spoluobčany je připravena procházka centrem města, která bude zaměřena na bariéry pro občany s omezenou pohyblivostí. Pro rodiče s dětmi je připravena procházka s názvem „Cesta za historií“. V Městské knihovně si zájemci o ekologii budou moc prohlédnout výstavu literatury s touto tématikou,“ sdělila koordinátora Projektu Zdravé město a Místní agendy 21 Zdeňka Motlová.

Součástí Evropského týdne mobility je Evropský den bez aut, který letos připadá na úterý 22. září. Do této kampaně se zapojí celé město. „Moravskotřebovští si zkusí změnit své návyky a začnou s tím právě během Evropského týdne mobility. Občané i zaměstnanci městského úřadu vymění auto za jízdní kolo a půjdou do práce pěšky nebo využijí hromadnou přepravu osob. Pravidelný pohyb prospívá nejenom nám a našemu zdraví, ale i životnímu prostředí,“ řekla Zdeňka Motlová.

Na plakátovacích plochách najdou obyvatelé přesný program kampaně. Informace jsou k dispozici také na webových stránkách města. Jen změna našeho chování povede ke zlepšení klimatu. Vedle kampaně zaměřené na jednotlivé dny, se vedení město zavázalo, že provede změny k lepšímu, které poslouží dlouhodobému rozvoji města, např. zklidňování center, pěší zóny, cyklostezky. U nás je touto velkou změnou zavedení příměstské autobusové dopravy, její rozšíření a zkvalitnění. Vždyť zplodiny z osobních automobilů jsou jedním z hlavních faktorů znečišťování ovzduší.

Podrobný program Evropského týdne mobility najdete v příloze.

PřílohaVelikost
ikona souboruMobilita525 KB
Vytvořeno 15.9.2009 13:24:56 | přečteno 311x | ernest