Změny podmínek programu Zelená úsporám

Ministerstvo životního prostředí dne 2. 6. odsouhlasilo změny podmínek dotačního programu Zelená úsporám. Tato úprava bude uvedena v platnost na podzim tohoto roku.

  • Hlavní změnou je fakt, že jednotlivá dílčí opatření ke snížení spotřeby energie na vytápění budou uznatelná pro přiznání dotace, i když byla provedena již v minulosti.
  • Dosud bylo možné žádat na dílčí zateplení podporu pouze, pokud žadatel plánoval provést zároveň tři dílčí opatření, anebo dvě a k tomu vyměnit hlavní zdroj vytápění za obnovitelný. Ode dneška jako jedno z těchto dílčích opatření bude uznatelné i to, které bylo provedeno před 1. dubnem 2009. Musí ovšem splňovat energetické parametry dané programem Zelená úsporám.
  • Program Zelená úsporám administruje Státní fond životního prostředí. Žádosti o podporu přijímají všechny jeho krajské pobočky a v nejbližších týdnech se k nim připojí i pobočky bank, které uspěly ve výběrovém řízení.
  • Žádosti o dotace z programu Zelená úsporám je možné již od pondělí 15. června podávat ve všech pobočkách České spořitelny. Rolí České spořitelny je přijímat a zpracovávat žádosti a následně proplácet prostředky z dotace Státního fondu životního prostředí (SFŽP), na účty žadatelů. Česká spořitelna zajistila dostupnost programu v nejkratším možném termínu a je první bankou, která začala žádosti o dotace z programu Zelená úsporám přijímat.

Formuláře žádostí jsou k dispozici v pobočkách České spořitelny nebo ke stažení na www stránkách banky či SFŽP (www.zelenausporam.cz, www.csas.cz).

Vytvořeno 18.6.2009 13:58:50 | přečteno 412x | ernest