Změny v autobusových a vlakových jízdních řádech

vlak

Ve dnech od 19. dubna 10:00 hod do 29. dubna 12:00 hod se bude konat výluka traťové koleje v úseku Třebovice v Čechách - Moravská Třebová - Chornice - Dzbel. Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Vlaková doprava

Ve dnech 20. a 21. dubna bude uzavřen železniční přejezd u železniční zastávky Anenská Studánka. V těchto dnech pojedou autobusy náhradní dopravy z/ve směru Moravská Třebová mimo obec Anenská Studánka. Cestující z/do Anenské Studánky budou přepraveni zvláštním autobusem náhradní dopravy z/do stanice Česká Třebová.

Výluky se konají na základě požadavku Správy železnic s. o. z důvodu údržby železniční tratě a opravy železničního přejezdu u zastávky Anenská Studánka.

ikona souboruVýlukový jízdní řád ČD 1
ikona souboruVýlukový jízdní řád ČD 2

Autobusová doprava

Zahájení výluky na hlavním železničním koridoru bude mít vliv také na autobusové jízdní řády. Předmětem úprav autobusových jízdních řádů k 6. 4. 2021 a k 19. 4. 2021 je posun vybraných ranních a víkendových spojů pro zajištění částečného přestupu na/z vlaky zejména ve Svitavách a v Poličce. V Moravské Třebové pak budou upraveny víkendové spoje s ohledem na přestup na jiné autobusové linky. Od 6. 4. 2021 tedy dochází k možnému rozvázání vlakové a autobusové dopravy a cestující musí případně počítat s větší časovou náročností pro své cesty.

Autobusové jízdní řády jsou k dispozici na veřejných portálech, např. IDOS.CZ.

Vytvořeno 9.4.2021 8:02:06 | přečteno 336x | v.dokoupil