Odstávka systému občanek a pasů

Občanské informační centrum

V době od 28. 12. do 31. 12. 2015 si v Občanském informačním centru Městského úřadu Moravská Třebová nevyřídíte občanský průkaz, ani cestovní pas. Poslední den pro podání žádosti o e-OP a e-pas a pro vyzvednutí již vyhotovených dokladů bude ve středu 23. 12. 2015. 

Důvodem je plánovaná odstávka systému Ministerstva vnitra ČR, která slouží k úpravě softwaru pro zapracování novel zákonů o občanských průkazech a cestovních dokladech.

Dle sdělení vedoucího odboru vnitřích věcí Pavla Šafaříka se odstávka dotkne také již vyhotovených dokladů, které proto nebude možné předat: „V době odstávky můžeme vydat občanům pouze občanský průkaz bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc bez správního poplatku, tento typ občanského průkazu však není cestovním dokladem v rámci EU. Zapotřebí jsou k němu 2 fotografie v papírové podobě, které občan pořídí jen u fotografa. Bude možné požádat také o cestovní pas bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrikou s dobou platnosti 6 měsíců. K jeho vydání bude zapotřebí správní poplatek 1500 Kč (pro děti do 15 let 1000 Kč) a dvě fotografie v papírové podobě, které občan rovněž získá jen u fotografa.“ 

Vytvořeno 15.12.2015 16:45:13 | přečteno 999x | tana