Startuje první ročník Majálesu v Moravské Třebové

DSC 0509
Ani v této nepříznivé situaci si studenti středních škol v Moravské Třebové nenechali ujít možnost uspořádat 1. ročník Majálesu. V termínu 6. - 20. května budou v ulicích města k vidění netradiční výtvarné instalace i promítání řady videoklipů z dílny místních hudebníků.

„Netradiční prezentace třídních prací i výtvarných děl budou představeny formou instalace nebo na velkoformátových tiscích na různých místech ve městě (okna budov, výlepové plochy aj.) Hudebníci si vyzkoušeli profesionální nahrávání, vznikla tak řada originálních videoklipů.  Ty promítneme v ulicích  města  Moravská  Třebová  ve  dnech  6. a 7.  5.  2021. Jednotlivé autory budeme průběžně představovat i online na FB stránkách a webu kulturních služeb,“ vysvětluje ředitelka kulturních služeb Marie Blažková.

Studentské oslavy příchodu máje a krás studentského života

I přes všechny omezení studenti připravili netradiční pojetí oslav příchodu máje a dávají najevo, že chtějí ovlivňovat kulturního prostředí ve městě, ve kterém žijí a studují. A mají nám co říct! Do moravskotřebovského Majálesu se zapojili studenti různých zaměření a zájmů, můžete se tak těšit na pestrou paletu programu. Studenti nás pozvou do svého světa, prozradí nám, s jakými problémy se potýkají při distanční výuce, jaké mají zájmy i pocity a to vše s humorem jim vlastním.
Majales program 310x680 (1)
Vytvořeno 3.5.2021 14:48:03 - aktualizováno 5.5.2021 15:23:24 | přečteno 398x | v.dokoupil