Cenu města za rok 2020 převzala Irena Kuncová

A7306663
V sobotu 18. září proběhlo na nádvoří zámku oficiální předání Ceny města Moravská Třebová za rok 2020. V rámci zahájení letošních Dnů česko – německé kultury ji z rukou místostarostky převzala paní Irena Kuncová.
„Děkujeme paní Ireně Kuncové za dlouhodobou činnost vedoucí k zachování hřebečské kultury v Moravské Třebové. Paní Irena Kuncová je iniciátorkou Společnosti česko-německého porozumění Waltera Hansela z. s. a vedoucí Sdružení Němců - Regionální skupina Hřebečsko z. s. Značnou část svého života zasvětila shromažďování materiálů o regionálních zvycích, tradicích a historických kořenech regionu Hřebečska. Zároveň dlouhodobě spolupracuje s městem Moravská Třebová v oblasti vztahů s partnerským městem Staufenberg a podílí se na mezinárodní komunikaci. Pro mnohé je symbolem kultury města Moravská Třebová,“ uvedla místostarostka Daniela Maixnerová.

Vytvořeno 20.9.2021 11:24:56 | přečteno 631x | v.dokoupil