Cyklisté mohou využívat nové dobíjecí stanice elektrokol

Elektrokolo - nabíjení

Na území města jsou od 1. listopadu k dispozici tři stanice na dobíjení elektrokol Powerbox, které jsou schopny obsloužit až šest majitelů najednou přes nabíjecí kabely a dva majitele prostřednictvím vlastních nabíječek. Výstavba moderních zařízení byla financována s využitím dotace Pardubického kraje a pomůže zvýšit atraktivitu města pro sportovce i turisty. 

„Pro umístění stanic jsme záměrně zvolili lokality poblíž sportovišť, kde budou cyklistům sloužit nejčastěji. Nové dobíjecí stanice jsou k dispozici vedle kavárny Na Knížecí louce, poblíž sportovního areálu u ZŠ Palackého a v areálu TJ Slovan Moravská Třebová. V každém zařízení je připravena sada kabelů použitelných pro různé typy baterií a díky tomu je nabíjecí stanice kompatibilní s 90 % elektrokol provozovaných na českém trhu. Celkové náklady bezmála 230 tis. Kč bez DPH byly financovány i díky dotaci Pardubického kraje v celkové výši 70 %,“ uvedl místostarosta Václav Dokoupil. 

Dobíjecí stanice jsou osazeny precizní elektronikou a značkovými průmyslovými AC-DC nabíječi certifikovanými pro použití s Li-Ion technologií baterií elektrokol. Dobití běžné baterie (s kapacitou 500 Wh) z 30 % na 70 % kapacity bude na nabíjecí stanici Powerbox.one 6P trvat přibližně 60 minut. 

V roce 2021 byla v rámci česko-polského projektu Na hranici na hraně dokončena výstavba Singltreku Moravská Třebová. Instalace nabíjecích stanic pro elektrokola povede ke zvýšení počtu cykloturistů v regionu a k jejich dalšímu pobytu na území města. Moravská Třebová leží v centru regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, který má velký potenciál cykloturistiky a také je napojena na síť cyklobusů oblasti Českomoravské pomezí.

Vytvořeno 4.11.2022 12:53:24 | přečteno 3096x | jonas.krummer