Den otevřených dveří ve školách

Latinská škola   1U6B2831

V letošním roce proběhla modernizace učeben a zázemí v ZŠ U Kostela a v ZŠ Palackého. Srdečně zveme veřejnost na den otevřených dveří, který proběhne 25. října od 8:00-16:00 hodin v ZŠ U Kostela a 26. října od 8:00-16:00 v ZŠ Palackého.

ZŠ U Kostela - 25. října od 8:00-16:00 hodin

ZŠ Palackého - 26. října od 8:00-16:00 hodin

Návštěvníci si mohou prohlédnout výsledek oprav i nové vybavení učeben pro studenty přímo během výuky. "V ZŠ U Kostela jsme modernizovali učebny fyziky, chemie a výpočetní techniky včetně vybavení a zázemí pro učitele. V prostorách budovy je také k dispozici nový výtah, schodolez a nájezdové rampy pro handicapované studenty. V chodbách proběhla kompletní výměna povrchu podlah a další nezbytné úpravy. V budově ZŠ Palackého jsme modernizovali odborné učebny fyziky, chemie a informatiky, vč. jejich vybavení nábytkem, technickými a učebními pomůckami, výpočetní a informační technikou. Prostřednictvím stavby osobního výtahu došlo k zajištění bezbariérovosti celého objektu školy. Zajištěna bude rovněž vnitřní konektivita školy a připojení k internetu . V obou školách jsme letos proinvestovali celkem přes 24 mil. Kč, z čehož 85 % nákladů je financováno prostřednictvím dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Naším společným cílem je nabídnout dětem moderní a příjemné prostředí, ve kterém se budou moci nejen kvalitně vzdělávat a rozvíjet svůj potenciál, ale také plnohodnotně trávit svůj volný čas. V případě ZŠ U Kostela i nadále pokračují projektové přípravy na přístavbě nové budovy školy," vysvětluje starosta Miloš Mička. Den otevřených dveří může veřejnost využít nejen k zhodnocení aktuálních podmínek pro vzdělávání, ale také k zodpovězení případných dotazů.
Vytvořeno 19.10.2021 13:51:24 | přečteno 376x | v.dokoupil