Dotace na výstavbu cyklostezky Útěchov schválena

cyklo
Město Moravská Třebová uspělo s žádostí o dotaci z prostředků SFDI na výstavbu Stezky pro chodce a cyklisty Moravská Třebová – Útěchov, II. a III. etapa. Výstavba stezky pro chodce a cyklisty v prostoru od silniční křižovatky na Boršov směrem do Útěchova po levé straně silnice bude zahájena v příštím roce.
Cyklostezka o celkové délce 1,1 km plynule naváže na stávající úsek vedoucí od kruhového objezdu po odbočku do Boršova. „O výstavbě cyklostezky se diskutuje už několik let. Teprve nyní jsme ale učinili reálné kroky vedoucí k úspěšné realizaci. Celkové náklady na výstavbu se budou pohybovat okolo 10 mil. Kč bez DPH, z čehož 85 % bude hrazeno prostřednictvím dotace. Zahájení stavebních prací předpokládáme v průběhu roku 2022,“ vysvětluje starosta Miloš Mička.
Vytvořeno 28.7.2021 15:29:24 | přečteno 547x | v.dokoupil