Evropský týden mobility se sdílenými koly

etm nextbikeZM

Město Moravská Třebová se ve dnech 16.-22. září zapojí do kampaně s názvem Evropský týden mobility. Pro uživatele sdílených kol na území města je v tomto termínu díky spolupráci se společností Nextbike připravena možnost výpůjčky s prodlouženou dobou 45 minut zdarma.

„Systém sdílených kol byl v Moravské Třebové ve snaze o postupnou podporu udržitelné dopravy spuštěn v květnu letošního roku. Od té doby jsme do mapy v aplikaci díky velkému zájmu přidali zastávky u prodejen Lidl a Kaufland. Aby si mohl sdílené kolo vyzkoušet opravdu každý, společnost Nextbike během evropského týdne mobility rozšíří běžnou bezplatnou dobu výpůjček o 30 minut,“ uvedl místostarosta Václav Dokoupil. 

Ve městě je aktuálně k dispozici 20 sdílených kol na 8 stanovištích. Více informací a možnost registrace zde. 

Evropský týden mobility je vlajková kampaň Evropské komise, která se každoročně koná v termínu 16.–22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. Evropský týden mobility je ideální příležitostí pro obyvatele cíleně vyzkoušet alternativní způsoby dopravy a užít si výsady městského prostředí bez automobilů.

Vytvořeno 13.9.2023 15:32:27 | přečteno 247x | petra.jirousova