Gratulujeme výhercům soutěže Rozkvetlé město 2020

IMG 6197

Zástupci Českého zahrádkářského svazu ZO v Moravské Třebové ve spolupráci se Zdravým městem a MA21 Moravská Třebová vyhodnotili tradiční soutěž o nejlepší květinovou výzdobu ve městě. Vzhledem k preventivním opatřením budou odměny výhercům předány bez slavnostního ceremoniálu.

"Slavnostní předání v roce 2020 nebylo možné, proto jsme ceny alespoň symbolicky předali nyní. Děkuji všem, kteří jakkoli přiložili ruku k dílu pro zdárný průběh soutěže Rozkvetlé město. Velké díky patří především Zdeňku Kadlecovi, který soutěži věnoval nezištně velkou část svého volného času. Jsme rádi, že občané díky rozkvetlým oknům a předzahrádkám zdobí naše město,“ uvedla místostarostka Daniela Maixnerová.

V roce 2020 se do soutěže zapojilo celkem 1338 soutěžících. Organizátoři pořídili 238 fotografií květinových výzdob z Moravské Třebové, Boršova, Udánek a Sušic, jež jsou viditelné přímo z ulice. Komise tyto fotografie vyhodnotila a do ankety v Mobilním rozhlasu postoupilo 25 květinových výzdob oken, balkonů, teras a předzahrádek rodinných a bytových domů a 6 květinových výzdob ve firmách a provozovnách. Hlasování proběhlo v říjnu 2020.

Vyhrálo deset nejkrásnějších rozkvetlých oken, balkonů, teras a předzahrádek rodinných a bytových domů. Mezi výherce patří: manželé Šmídovi, manželé Černí, Vladimíra Riemerová, Danuše Křupková, Pavla Faršolasová, manželé Pliskovi, manželé Mikšákovi, manželé Ondráčkovi, manželé Pavlíkovi a manželé Zapletalovi. Majitelům věnuje Zdravé město Moravská Třebová hodnotné ceny. Čestné uznání patří restauraci PIZZA caffé za pěkně vyzdobené posezení před restaurací.

Pavlína Horáčková, koordinátorka Zdravého města a MA21

Vytvořeno 1.2.2021 - aktualizováno 25.5.2021 12:59:27 | přečteno 1222x | v.dokoupil