Gymnázium pomáhá

IMG E6413
Ve čtvrtek 19. května došlo k slavnostnímu předání výtěžku z Podvečera pro Ukrajinu. Benefice, kterou v dubnu pořádalo Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová na podporu obyvatel Ukrajiny postižených válečných konfliktem, nakonec vynesla úctyhodných 26 667 Kč.
Částku předali zástupci školy a Spolku rodičů a přátel Gymnázia v Moravské Třebové starostovi Miloši Mičkovi. „Po dohodě s předsedou spolku všechny vybrané finance využijeme na úhradu nákladů spojených se začleňováním ukrajinských uprchlíků přímo v Moravské Třebové. Jedná se například o pokrytí nákladů na zaměstnání ukrajinské učitelky jako asistentky ve třídě místní mateřské školy s větším počtem ukrajinských dětí, materiální vybavení adaptační třídy, nebo financování stravování pro ukrajinské žáky,“ vysvětluje starosta Miloš Mička.

Velké poděkování patří organizátorům benefice a především všem, kteří přispěli.
Vytvořeno 19.5.2022 12:30:47 | přečteno 499x | v.dokoupil