Moravská Třebová úspěšná v oblasti třídění odpadu

IMG E4401

Ve středu 22. září v Pardubicích proběhlo vyhlášení soutěže ve třídění odpadů za rok 2020 s názvem O perníkovou popelnici. Moravská Třebová se v Pardubickém kraji umístila na 3. místě v kategorii obcí nad 2 000 obyvatel.

Soutěž obcí Pardubického kraje každoročně vyhlašuje autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. společně s Pardubickým krajem. V celkovém pořadí bylo hodnoceno množství vytříděného odpadu (papír, plasty, sklo a kovy) na jednoho obyvatele za celý rok 2020. Moravská Třebová díky ocenění získala nejen diplom a skutečnou popelnici z perníku, ale také finanční odměnu ve výši 25 000 Kč. „Úspěch města v soutěži je ve skutečnosti zásluhou našich občanů. Děkujeme všem, kteří poctivě třídí. Získané prostředky využijeme například pro rozšíření systému sběrných míst pro třídění odpadu, nebo nákup nových popelnic“ vysvětluje místostarosta Petr Frajvald.
Vytvořeno 22.9.2021 16:26:29 | přečteno 414x | v.dokoupil