Muzeum se dočká velké proměny

Muzeum - ilustrační obrázek

Obnova objektu muzea a vytvoření zcela nové expozice se stává realitou. Město Moravská Třebová obdrželo kladné stanovisko a finální rozhodnutí o poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Náklady na modernizaci muzea se odhadují na 89 mil. Kč, z čehož 68 mil. Kč bude hrazeno prostřednictvím schválené dotace.


„Historická budova muzea je sice zvenčí krásná, ale uvnitř nedokáže naplno využít svůj potenciál. Proto potřebujeme rozšířit výstavní prostory, čehož dosáhneme přemístěním kanceláří do jiných objektů ve městě. Zároveň je nutné výrazně změnit i samotný obsah expozic, a to s využitím audiovizuální techniky a edukativních prvků. Společně s obnovou technického zázemí tak připravovaný projekt přinese našemu městu moderní a atraktivní expozice, která osloví široké spektrum návštěvníků a přispěje k rozvoji kultury ve městě a celém regionu,“ uvedl místostarosta Václav Dokoupil.

Plánované stavební práce se kromě vytvoření nové expozice zaměří na zabezpečení objektu, požární bezpečnosti a EZS, bezbariérový přístup, nové rozvody silnoproudu a slaboproudu, rekonstrukci podlah a toalet, výměnu radiátorů a tepelného zdroje. V současné době známe zhotovitele projektové dokumentace pro provádění stavby, zároveň byl schválen zhotovitel architektonického a grafického návrhu nové expozice, edukační místnosti a pokladny.

Harmonogram realizace projektu:

květen 2023 - Schválení dodavatelů projektové dokumentace pro stavební část i expozici

listopad 2023 - Předpoklad zahájení přípravy zadávacího řízení na zhotovitele stavby

prosinec 2023 - Předpoklad zahájení zadávacího řízení zhotovitele stavby

březen 2024 - Předpoklad zahájení stavby

březen 2026 - Předpoklad dokončení stavby


Vytvořeno 7.6.2023 13:58:18 | přečteno 240x | jonas.krummer