Nejoblíbenějším sportovcem zvolen Tadeáš Ladra

A7R03070

Sportovní výsledky uplynulého období se znovu promítly do populární městské ankety Sportovec roku města Moravská Třebová za rok 2021. O pořadí v jednotlivých kategoriích rozhodla odborná komise. Nejoblíbenějším sportovcem se na základě výsledků veřejné ankety stal mladý cyklista Tadeáš Ladra.

Vyhlášení výsledků 26. ročníku ankety Sportovec roku se konalo v pátek 6. května ve dvoraně muzea. "Je skvělé, že po všech nedávných omezeních mohou sportovci opět naplno trénovat, podávat skvělé výkony a přispívat tak k reprezentaci našeho města napříč kategoriemi. Organizace TJ Slovan Moravská Třebová dlouhodobě přispívá k zachování vysoké kvality sportovního zázemí a péče o naši mládež. Přeji předsedovi a všem činovníkům a trenérům, aby se jim i nadále dařilo,“ uvedl zahájení Miloš Mička. Program slavnostního předávání ocenění doplnilo vystoupení mažoretek Střípky, které dlouhodobě působí pod DDM Moravská Třebová. Poděkování za spolupráci při organizaci celé akce patří nejen jim, ale také společnostem OR-CZ spol. s.r.o., květinářství Weinlichovi a rodinné bistro Mamabistro. Odborná komise ocenila přínos těchto sportovců:

Kategorie mládež do 15 let

1. Thea Trnková (travní lyžování), 2. Vendelín Doseděl (fotbal), 3. Tadeáš Dorazil (tenis)

Kategorie mládež 15-19 let

1. Šárka Abrahamová (travní lyžování), 2. Marek Netolický (hokej), 3. Nela Šílová (tenis)

Kategorie dospělí

1. Michal Rotter (cyklistika), 2. Miloslav Kalandra (stolní tenis), 3. Václav Novotný (futsal)

Kategorie trenér

1. Karel Jochec, Petra Ambrozová, Kateřina Pospíšilová, Nikola Ebertová (trenéři fotbalové školičky), 2. Iva Kodešová (tenis), 3. Daniel Mačát (travní lyžování)

Sportovní osobnost města Moravská Třebová

Jiřina Kuncová

Horymír Kodeš