Nová podoba křižovatky U Kubíka

A861D713 2A5D 4ECF 82CC 95640140DCC3

Pardubický kraj dokončil několikaletou opravu vozovky v ulici Lanškrounské, zakončenou letošní revitalizací křižovatky s ulicemi Olomoucká a Komenského. „Jsme rádi, že se realizace tohoto důležitého projektu podařila v rámci dohodnutého harmonogramu a pro občany města tak nevznikly delší dopravní komplikace, než bylo nutné. Moc rád bych poděkoval občanům za jejich trpělivost a vedení Pardubického kraje za podporu při rekonstrukci páteřních komunikací na území města. Současně mohu už i prozradit, že spolu s Pardubickým krajem připravujeme projekt na celkovou rekonstrukci ulice Olomoucké,“ uvedl starosta Pavel Charvát.


Co se v dané lokalitě v posledních letech podařilo? 

- Ulice Lanškrounská. V úseku od Sušic vč. křižovatky u Kubíka máme díky Pardubickému kraji nový povrch vozovky. Město zároveň investovalo do opravy chodníků, kanalizace, vodovodních přípojek a veřejného osvětlení. Došlo také k rekonstrukci plynovodu. V součtu investic města Moravská Třebová a Pardubického kraje se jedná o celkové náklady více než 45 mil. Kč.

- Křižovatka U Kubíka. Upravený tvar křižovatky pomůže zklidnit dopravu, což je důležité pro nedalekou školu a bezpečnost cyklistů i chodců. Tvar křižovatky je přizpůsoben tak, aby plynule projela nákladní vozidla ve směru Lanškrounská-Komenského-Brněnská. Jsou to komunikace II. třídy a k těmto účelům jsou určeny, včetně dostatečné šířky. K vyhýbání kamionů v křižovatce navíc nově slouží zpevněný podklad z betonu a žulových kostek. Vjezd na Olomouckou se zúžil záměrně. Tato ulice je komunikací III. třídy a kromě zásobování by zde kamiony jezdit neměly, k tomu bude sloužit i nové dopravní značení. Je to první krok k budoucímu celkovému vyloučení tranzitní nákladní dopravy z ulice Olomoucká.

- Veřejný prostor. Před městským úřadem došlo k rozšíření chodníku, instalaci laviček, stojanů na kola a odpadkových košů. Výsadba stromů pomáhá nejen ke zlepšení vzhledu lokality, ale pomáhá snižovat teplotu v ulicích během letních měsíců. Parkovací místa před úřadem slouží především nemocným a hendikepovaným. Pro ostatní je vyhrazena dostatečná kapacita na parkovišti za budovou MěÚ. Celkové proměny se již brzy dočká také veřejný prostor naproti úřadu. Zde si důstojným způsobem připomeneme piaristický kostelík, zbořený v 70. letech minulého století. 

- Vjezd na autobusové nádraží. Součástí investice města a Pardubického kraje je také kompletní výměna asfaltového povrchu na příjezdu k autobusovému nádraží a nové úseky chodníků. 
Vytvořeno 31.8.2023 8:22:09 | přečteno 1095x | jonas.krummer