Nové discgolfové hřiště v Moravské Třebové

Discgolf

V průběhu minulého týdne se v Moravské Třebové otevřelo nové discgolfové hřiště na louce za bytovými domy v ulici Hřebečské. „Myšlenka vytvoření nové volnočasové aktivity vzešla přímo od obyvatel našeho města v rámci letošního participativního rozpočtu. Instalace herních prvků je dokončena, slavnostní otevření s doprovodným programem pro školy a veřejnost proběhne na jaře příštího roku. Díky participativnímu rozpočtu mohou lidé spoluutvářet místo, ve kterém žijeme. Za poslední roky se díky tomu podařilo realizovat hned několik skvělých projektů, a proto na nápady občanů vyčleníme finanční prostředky i v příštím roce,“ uvedl místostarosta Václav Dokoupil.

Discgolf je zábavná pohybová aktivita pro každého. Cílem hry je projít vytyčenou trasu s co nejmenším počtem hodů diskem. Trasu tvoří 3 jamky (respektive 6 jamek) z nichž každá začíná na výhozišti – odkud hráč hází první hod – a končí discgolfovým košem. Další hod provádí hráč z místa, kde disk zůstal po předchozím hodu ležet. Pro každý hod může hráč použít jiný disk. Poté, co hráč umístí svůj disk do discgolfového koše, se přesune na výhoziště jamky následující, až dokud neobejde celé hřiště. Projekt umožní další sportovní vyžití pro občany Moravské Třebové. Jeho náklady činí 93 920,- Kč (bez DPH)

Vytvořeno 18.11.2022 15:02:37 | přečteno 1454x | jonas.krummer