Občané mají možnost požádat o nádoby na třídění plastu a papíru

IMG E6480

Město Moravská Třebová s využitím dotací z Operačního programu Životní prostředí plánuje pořízení nádob o objemu 240 l na třídění papíru a plastu. Uvedený krok občanům nabídne alternativu k pytlovému svozu i celkové zjednodušení třídění odpadu. Nádoby budou k dispozici zdarma, nyní spouštíme registraci zájemců prostřednictvím online formuláře.

„Pro občany se jedná se o výrazné zjednodušení. Nebudou už muset docházet s papírem a plastem do sběrných hnízd, ale naplněné nádoby stačí dle stanoveného harmonogramu přistavit ke svozu odpadu. Pokud bude město úspěšné s dotační žádostí, lidé obdrží nové nádoby už na podzim letošního roku. V opačném případě nákup nádob zařadíme do rozpočtu města a provedeme v příštím roce. Pořízením nádob také reagujeme na novelu zákona o odpadech, na základě které dochází k průběžnému navyšování poplatků za ukládání odpadu na skládku. Města musí také dodržovat určitý poměr vyprodukovaného směsného odpadu, jehož překročení je rovněž finančně penalizováno. Samotné skládkování pak bude od roku 2030 zakázáno úplně. Pokud bychom i nadále produkovali velké množství komunálního odpadu, museli bychom počítat s radikálním růstem nákladů na celý náš systém odpadového hospodářství města. To by se samozřejmě projevilo i růstem poplatku za komunální odpad. Proto je jedinou cestou společná snaha o efektivní třídění papíru a plastu, což povede ke snížení objemu směsného komunálního odpadu a k stabilizaci systému odpadového hospodářství v Moravské Třebové,“ vysvětluje místostarosta Petr Frajvald.

Kdo může požádat o nádoby?

Obyvatelé rodinných domů a menších bytových domů (do 8 bytových jednotek).

Do jedné domácnosti může být přidělena max. 1 žlutá a 1 modrá popelnice.

Jak požádat?

Prostřednictvím online kontaktního formuláře níže.

Co patří do nádoby na plast?

sešlápnuté PET láhve, kelímky a krabičky od potravin, nápojové kartony, plechovky od potravin a nápojů, fólie, sáčky, plastové tašky, obaly od kosmetických a pracích prostředků

Co nepatří do nádoby na plast?

obaly od žíravin, barev či jiných nebezpečných látek, novodurové trubky a podlahové krytiny, mastné obaly, obaly se zbytky potravin nebo čisticích prostředků

Vyjádření zájmu o sběrnou nádobu na tříděný odpad

Osobní údaje
Jméno*:
Příjmení*:
Kontakt (e-mail, telefon)*:
Adresa trvalého pobytu*:
Adresa stanoviště pro nádobu/nádoby (vyplňte, pokud je jiná, než adresa trvalého pobytu žadatele):
Registrační číslo MESOH (login na stránce www.mojeodpadky.cz):
Výběr nádob
Vyberte nádoby, o které máte zájem*:

*Antispam: opište následující kód: antispamový kód