Opuštěný průmyslový areál centrem pozornosti architektů

IMG E6702

Architektonicko-urbanistická soutěž o návrh revitalizace brownfieldu v opuštěném průmyslovém areálu v ulici Jiráskova postoupila do další fáze. Účastníci užší soutěže se seznámili s celým územím, kde v budoucnu vznikne komunitně kulturní centrum. Finální návrhy architektů představíme veřejnosti na podzim letošního roku.

Součástí rozvojové vize je oživení kulturní a komunitní činnosti a začlenění celé lokality do centra města. V budoucnu by zde mohl vyrůst společenský sál s kapacitou 250 - 500 osob, menší kinosál pro 80 osob, nová městská komunitní knihovna, zázemí pro depozitář muzea a dále také bar, kavárna a další prostory pro spolkový život. Součástí zadání je také vybudování nezbytných parkovacích míst. „Vyhlášená architektonicko-urbanistická soutěž je v centru pozornosti odborníků, což dokazuje vysoký počet dvaceti renomovaných týmů architektů z Česka i zahraničí, které se přihlásily do úvodní širší fáze soutěže. Odborná porota tento výběr zúžila na šest finalistů, díky kterým získáme kvalitní a komplexní návrh pro řešení celého území tak, aby se podařilo oživit celý prostor a nabídnout potřebné zázemí pro kulturní i volnočasové instituce“ uvedl starosta Miloš Mička.

Představujeme soutěžní týmy

Anagram&Gruppa LLC

CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS s.r.o.

NEUHÄUSL HUNAL s.r.o. & Hejdová Duba architekti s.r.o.

PROJEKTIL ARCHITEKTI, s.r.o.

ATELIER BOD ARCHITEKTI S.R.O.

Rusina Frei, s.r.o.

Samotnému vyhlášení soutěže předcházel dlouhý proces příprav, jehož výsledkem je komplexní analýza potenciálu a využitelnosti zamýšleného komunitně kulturního centra zpracovaná renomovanou společností ONplan lab s.r.o.

Vytvořeno 16.6.2022 12:09:30 | přečteno 1013x | v.dokoupil