Počet klientů využívajících doprovod s přepravou stále roste

DSP - ilustrační foto

Doprovod uživatelů s jejich přepravou zajišťuje od 1. 4. 2021 pečovatelská služba sociálních služeb Moravská Třebová. S ohledem na rozšíření služby byla navýšena kapacita terénní formy pečovatelské služby ze 120 na 170 klientů. V předběžném období roku 2022, konkrétně od 1. 1. 2022 do 31. 10. 2022 přibylo 59 nových klientů pečovatelské služby, z toho 24 zájemců žádalo pouze o úkony přepravy uživatele s doprovodem.

Celkově za zmiňované období roku 2022 využilo tento úkon 90 klientů pečovatelské služby.  Zájemci se hlásí převážně telefonicky. Na základě telefonického rozhovoru dochází k domluvě na sociálním šetření v nejbližším možném termínu. Při tomto šetření jsou vypsány všechny potřebné tiskopisy, na jejichž základě je vystavena smlouva o poskytování sociální služby. V rámci sociálního šetření je žjištěno, zda má zájemce přiznaný Průkaz osoby se zdravotním postižením, Příspěvek na mobilitu a Příspěvek na péči. Nemají-li žadatelé přiznané tyto příspěvky a průkazy, pomůžou jim sociální pracovníci s jejich vypsáním a podáním na Úřad práce. Celkově bylo v období od ledna do října roku 2022 provedeno 1907 jízd včetně přepravy do střediska osobní hygieny.

Pro koho je služba určena?

Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod, ZTP, ZTP/P, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a kteří žijí na území města Moravská Třebová.

Kdy lze službu využít?

Od pondělí do pátku mimo státních svátků od 6:30 do 14:00 hodin.

Kde lze službu využít?

Pracovníci Pečovatelské služby vám nabídnou doprovod a následně odvoz odkudkoli a kamkoli na území města Moravská Třebová a jeho místních částí (Udánky, Sušice, Boršov).

Jak postupovat?

Registrace

Před prvním poskytnutím služby je nutné zavedení pečovatelské služby. Schůzku, na které bude uzavřena smlouva mezi žadatelem a poskytovatelem je vhodné si domluvit vždy předem telefonicky na číslech: 731 151 805, 731 521 834.

Uskutečnění doprovodu a přepravy

Službu bude možné si objednat vždy alespoň den předem od 6:30 do 14:00 hodin. Pracovník pečovatelské služby vyzvedne uživatele v místě jeho bydliště, doprovodí ho do služebního vozu, zaveze na potřebné místo a zase zpět domů.

Jaká je cena?

Doprovod, který je účtován podle platného ceníku dle zákona + cena jízdy 20 Kč.

Příklad 1: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři - 30 Kč (20 Kč doprava, 10 Kč minimální sazba za doprovod)

Příklad 2: Potřebuji odvézt z místa bydliště k lékaři a poté zpět - 60 Kč (20 Kč doprava k lékaři, 10 Kč doprovod, 20 Kč doprava domů, 10 Kč doprovod)

Jakékoliv další služby a úkony jsou účtovány dle aktuálního ceníku pečovatelské služby. Ke stažení ikona souboruZDE

Mohu využít i jiné služby?

Zajisté. Stáváte se registrovaným klientem, který má nárok využít i dalších služeb jako např. pomoc s nákupem, doprovod k lékaři, úklid, dovoz obědů, pomoc se zajištěním osobní hygieny nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu ve středisku osobní hygieny apod. Se vším budete seznámeni při podávání žádosti o poskytování pečovatelské služby.

Informační leták ke stažení ikona souboruZDE

Vytvořeno 10.1.2023 12:16:31 | přečteno 417x | jonas.krummer