Pozvánka na kulatý stůl s občany na téma využití Miltry pro kulturní sál

miltra
Přijďte na setkání a zapojte se do přípravy konceptu kulturního centra Moravská Třebová. Diskutujte nad mapou o současném stavu území, jeho hodnotách a problémech a aktivitách, které byste zde chtěli dělat. Setkání s občany proběhne ve čtvrtek 16. září od 17:00 hodin ve dvoraně muzea.

Před zahájením setkání bude od 16:00 hodin možná prohlídka venkovní části areálu Miltra, vstup z Jiráskovy ulice.

Město Moravská Třebová získalo do svého majetku významné strategické území bývalého areálu podniku Miltra v ulici Jiráskova. V souvislosti s jeho rozvojem se jedná o využití areálu pro kulturně-volnočasové aktivity, pro které ve městě nyní nejsou odpovídající podmínky. Zda je tento záměr udržitelný, ukáže rozvojová vize vznikající ve spolupráci se společností ONplan lab, s.r.o.

Areál Miltry se nachází v blízkosti centra města a přiléhá k parku u městského muzea. „Při úvahách o rozvoji areálu přihlížíme k analýzám kulturního prostředí a zázemí kulturních institucí ve městě. Zároveň chceme zohlednit veškeré souvislosti i vztahy v území pro případné další možnosti využití areálu,“ vysvětluje místostarostka Daniela Maixnerová.  

Hlavní kulturní infrastrukturu ve městě v současnosti představuje zámek, muzeum a kino. „Ve městě nám chybí nejen kulturní sál pro větší množství diváků, ale také vyhodnocení možností jeho realizace i udržitelnosti provozu z městského rozpočtu. Proto jsme zahájili spolupráci se společností ONplan lab, s.r.o., která se věnuje strategickému plánování v oblasti kultury a rozvoji transformačních ploch. Výsledkem bude projekt – rozvojová vize, na jejímž zpracování se budou podílet nejen experti města, ale i zástupci všech kulturně komunitních zařízení a pořadatelé kulturních aktivit ve městě. Široká veřejnost se bude moci zapojit na plánovacím workshopu, který se uskuteční ve čtvrtek 16. září od 17:00 hod ve dvoraně muzea,“ upřesňuje místostarostka.  

Kulatý stůl   využití Miltry pro KC


Vytvořeno 1.9.2021 14:13:51 | přečteno 645x | v.dokoupil