Pozvánka na představení architektonických návrhů

Kulturně-komunitní centrum

Srdečně Vás zveme na  představení architektonických návrhů, které proběhne dne 15. 9. od 17:00 hodin v bývalém průmyslovém areálu v ulici Jiráskova. Návštěvníci se mohou těšit na vítězné návrhy architektů na budoucí podobu kulturně komunitního centra, koncert kapely 4Trix a doprovodný program pro děti. Vstup zdarma.

Program:

• 17:00 představení soutěžících a celého procesu tvorby
  • 18:00 koncert kapely 4Trix
  • Po celou dobu doprovodný program pro děti a občerstvení

Město Moravská Třebová v dubnu letošního roku vyhlásilo architektonicko-urbanistickou soutěž o návrh revitalizace brownfieldu v opuštěném průmyslovém areálu v ulici Jiráskova. Součástí naší rozvojové vize je oživení kulturní a komunitní činnosti a začlenění celé lokality do centra města. V budoucnu by zde mohl vyrůst společenský sál s kapacitou 250 - 500 osob, menší kinosál pro 80 osob, nová městská komunitní knihovna, zázemí pro depozitář muzea a dále také bar, kavárna a další prostory pro spolkový život. Součástí zadání je také vybudování nezbytných parkovacích míst. „Do užší soutěže se zapojilo celkem šest renomovaných architektonických týmů a vítězné řešení vybrané odbornou porotou pod vedením Ing. arch. Evy Eichlerové bude veřejnosti představeno ve čtvrtek 15. září od 17:00 hodin přímo v průmyslovém areálu. Kromě prezentace všech architektonických návrhů se návštěvníci mohou těšit na koncert kapely, občerstvení a doprovodný program pro děti. Vítězný architektonický návrh nám poslouží jako podklad pro zpracování navazujících stupňů projektové dokumentace, zároveň budeme připraveni na čerpání dotací, které se budou týkat podpory kulturně kreativních center,“ uvedl starosta Miloš Mička.

Vytvořeno 8.9.2022 13:36:02 | přečteno 951x | jonas.krummer