Přístavba ZŠ U Kostela začne letos

přístavba u ZŠ Kostel

Jedním z prioritních projektů města pro následující období je rozšíření stávajícího areálu ZŠ U Kostela o moderní přístavbu. Projekt navazuje na postupnou optimalizaci školství a jeho výstupem bude nový stravovací provoz, učebny, zázemí pro pedagogy a nezbytné bezbariérové úpravy včetně výtahu. Samotná výstavba začne v listopadu letošního roku, výuka v nových prostorách se plánuje v roce 2025. 


Samotné výstavbě bude předcházet nezbytná demolice zchátralých a nevyužívaných objektů a přístavků ve dvorním traktu školy. Projekt počítá s moderní přístavbou o třech podlažích.  V podzemním podlaží vznikne stravovací provoz s výdejnou jídel, zázemím a skladem pro vybavení školy. V prvním nadzemním podlaží bude vstupní hala s průchodem k šatnám žáků a s přístupem ke stávajícímu výtahu. Dále zde bude pět tříd s kabinety pro učitelský sbor a hygienické zázemí. Ve druhém nadzemním podlaží budou čtyři učebny pro družinu. „Celkové náklady počítáme v rozsahu 80 - 90 mil. Kč. I nadále budeme hledat možnosti financování stavby z jiných dotací. Financování akce je v návrhu rozpočtu na rok 2023 a dále bude součástí rozpočtů města na roky 2024 a 2025,“ popisuje starosta Pavel Charvát.

V rámci projektu je také plánována oprava tělocvičny. Kvůli špatnému stavu zdi u šaten, která bude v kontaktu s novou přístavbou, bude v rámci projektu navržena rekonstrukce zázemí tělocvičny a nové prostory šaten.

„Učebny budou vybaveny moderní technikou, jako jsou tabule s interaktivními projektory, dotykové televize a chromebooky pro žáky. Ve stávající budově školy v ul. Čs. armády postupně dobíhají poslední zbylé ročníky a od roku 2025 již bude výuka kompletně přesunuta do zmodernizovaném areálu ZŠ U Kostela,“ doplňuje místostarosta Miloš Mička. O budoucím využití objektu bývalé ZŠ Křižovatka od roku 2025 probíhají jednání.

Harmonogram prací přístavby ZŠ U Kostela:

Demolice stávajících objektů 15. 6. 2023-15. 8. 2023

Zahájení stavby 1. 11. 2023

Dokončení realizace stavby 30. 4. 2025

Zahájení výuky 1. 9. 2025


Vizualizace přístavby:

přístavba u ZŠ KostelPřístavba ZŠ U Kostela 2


Vytvořeno 5.5.2023 9:45:55 | přečteno 872x | jonas.krummer