Rekonstrukce Latinské školy

Latinka - rekonstrukce I

V průběhu minulého týdne započaly práce na rekonstrukci občanského vybavení bývalé Latinské školy v ulici Kostelní náměstí. Už v létě příštího roku zde vzniknou dva multifunkční prostory, které budou veřejnosti sloužit pro výstavy, přednášky, školení, zasedání a mnoho dalších společenských aktivit. „Historicky cenná budova se díky tomuto projektu po dlouhé době opět důstojným způsobem otevře veřejnosti. Zároveň nám záleží na připomínce staletí tradic a kulturních kořenů našich předků. Proto zde bude nově sídlit Společnosti česko-německého porozumění Walthera Hensela i stálá expozice a sbírky lidové kultury hřebečského regionu,“ uvedl místostarosta Václav Dokoupil.

Při rekonstrukci bude kladen důraz na zachování celkového vnějšího renesančního vzhledu. V současné chvíli se budova nachází na seznamu národních památek chráněných státem. V průběhu rekonstrukce proběhne očištění od necitlivých rekonstrukčních zásahů v minulosti se snahou o maximální odhalení původních historických prvků pomocí využití tradičních materiálů.

V druhém patře budovy vznikne nové odloučené pracoviště městského muzea, zaměřené na muzejní sbírky, výstavní a edukační činnost. Kapacita sálu v bývalé Latinské škole je plánována až pro 50 osob. Projekt zároveň počítá se vznikem 6 až 9 pracovních míst. Náklady na realizaci projektu činí 4,2 mil. Kč, které jsou financovány prostřednictvím dotace z Místní akční skupiny Moravskotřebovsko a Jevíčsko o.p.s.

Vytvořeno 24.11.2022 15:33:18 | přečteno 295x | jonas.krummer