Rekonstrukce rozhledny Pastýřka

pastyrka

V úterý 28. června bude zahájena celková oprava rozhledny Pastýřka, která potrvá přibližně do konce září. Stavební práce spočívají ve výměně poškozených dřevěných prvků za nové ocelové nosné sloupy. Z důvodu zajištění bezpečnosti bude rozhledna po celou dobu stavebních prací pro návštěvníky uzavřena.

V posledních letech byla monitorována postupující degradace nosných dřevěných sloupů na rozhledně. "Bylo provedeno několik mimořádných prohlídek, které potvrdily zvýšenou vlhkost některých sloupů. V roce 2019 došlo k výměně jednoho sloupu, který byl nahrazen novým ocelovým sloupem. Stav rozhledny byl nadále monitorován a vzhledem k tomu, že bylo zjištěno, že poškození dřevokaznými činiteli se dále zvyšuje, museli jsme přistoupit k nahrazení všech dřevěných sloupů za sloupy ocelové," vysvětluje starosta Miloš Mička. Stavební práce s celkovými náklady 1,8 mil. Kč bez DPH bude provádět firma Montáže Zubček s.r.o.
Vytvořeno 27.6.2022 16:47:02 | přečteno 913x | v.dokoupil