Rozšiřujeme otevírací dobu odběrného místa pro PCR testování

coronavirus 5739918 1920

Město Moravská Třebová ve spolupráci s odbornou firmou zajistilo mobilní odběrové místo na PCR a antigenní testy. Odběrové místo je otevřeno každé pondělí, úterý, středu a čtvrtek na parkovišti za budovou městského úřadu v ul. Olomoucká. Pro testování využijte online rezervačního formuláře.

Jak postupovat při registraci

• navštívit webovou stránku https://www.scimed.cz
  • kliknout na červené tlačítko rezervace
  • zvolit Moravská Třebová AG nebo PCR

Provozní doba odběrového místa na PCR a antigenní testy

Pondělí 13:00 – 17:00 hodin

Úterý 12:00 – 17:00 hodin

Středa 12:00 – 17:00 hodin

Čtvrtek 12:00 – 17:00 hodin

„V dnešní nelehké době se snažíme občanům vyjít maximálně vstříc, aby kvůli nezbytným PCR nebo antigenním testům nemuseli složitě dojíždět do okolních měst. Přípravy nebyly jednoduché, a proto chci poděkovat nejen odborné firmě, ale také Nemocnici následné péče, technickým službám i Slovanu Moravská Třebová za poskytnutí zázemí. Velký dík patří také pracovníkům Občanského informačního centra, kteří jsou připraveni reagovat na dotazy veřejnosti,“ uvedl starosta Miloš Mička.

IMG E5114

Co k testu potřebuji?

Při odběru PCR testu je nutné prokázat svoji totožnost pro klienty od 15 roků platným občanským průkazem i platnou kartičku pojištěnce zdravotní pojišťovny.

Jak probíhá test a kdy budu znát výsledky?

Výsledky jsou dostupné zpravidla do 48 hodin. Odběrová místa testují metodou PCR ze vzorků získaných odběrem z nosohltanu, z krku nebo ze slin.

Jaká je cena testování?

Preventivní PCR test - zdarma (při splnění podmínek hradí pojišťovna pouze 2x do měsíce.)

Indikativní PCR – zdarma (na žádanku od lékaře)

Standard PCR test - 814 Kč (614 Kč vyšetření, 200 Kč odběr; se žádankou hradí ZP)

Rychlý expres RT PCR test s výsledkem do 24 hod - 1 050 Kč (včetně lékařského potvrzení CZ/EN)

Podrobnosti zde.