Školní fóra 2023

školní fórum 2023

V týdnu od 20. března proběhly pod záštitou Národní sítě Zdravých měst ČR školská fóra na základních školách a nižších stupních víceletého gymnázia v Moravské Třebové. Studenti měli možnost vyjádřit svůj názor na dění ve škole i ve městě. 

V první části setkání žáci diskutovali se zástupci vedení školy o možnostech zlepšení prostředí ve školách. V navazujícím programu byl hlavním tématem život ve městě. Své návrhy mohli probrat s přítomným místostarostou města Václavem Dokoupilem.

„Studenti jsou budoucností našeho města, a proto je důležité s nimi pravidelně diskutovat. Během setkání bylo krásně vidět, že mladí mají přehled o dění ve městě. Zajímají se nejen o čistotu a pořádek v ulicích, údržbu zeleně, opravy budov, ale i o rozšíření sběrných míst na použitý elektroodpad, nebo výstavbu cyklostezek vedoucích do okolních obcí. Potěší i pozitivní zpětná vazba ke Knížecí louce, která se postupně stala oblíbeným místem k odpočinku i sportovním aktivitám. Školní fóra pomáhají studentům vytvářet vztah k rodnému města a lépe chápat principy jeho dalšího rozvoje. Už teď se těším na další podobné setkání, určitě to má smysl,“ uvedl místostarosta. 

Školní fóra - leták


Vytvořeno 31.3.2023 13:11:58 | přečteno 288x | jonas.krummer